Witamy w Chiang Mai

Jeśli tu trafiłeś, to znaczy, że najprawdopodobniej albo jesteś albo wybierasz się do Chiang Mai i chciałbyś zobaczyć, co to miasto i okolice mają najwspanialszego do zaoferowania. I dobrze trafiłeś!

1. Trekkingi

Jako, że natura w okolicach Chiang Mai jest przebogata, w pierwszej kolejności polecam najbliższe obcowanie z nią, czyli trekking. W ofercie mam wiele trekków, zarówno wysokogórskich w Parku Doi Inthanon, jak i nizinnych w dolinie rzeki Mae Taeng.

DOI INTHANON (Himalaje!)

Trekkingu w Parku Narodowym Doi Inthanon nie znajdziecie w innych agencjach turystycznych w Chiang Mai. A podczas niego będziecie

  • mieli okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Tajlandii, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Tajlandii o nazwie Doi Inthanon, który wznosi się na wysokość 2.565 mnpm.
  • mieli możliwość wspiąć się na szczyt na wysokości około 2.300 mnpm startując z poziomu 1.400 mnpm, co daje około 900m przewyższenia, z którego rozpościera się widok zapierający dech w piersiach. A pod górę będziecie przebijać się przez wiecznie zielony las tropikalny.
  • nie spotkacie na szlaku ani jednego turysty, więc zobaczycie miejsca, do których dotarli tylko nieliczni. Jedynymi osobami, na które można się natknąć to mnisi i członkowie słynnego plemienia Karen. Nie należy jednak mylić dużej grupy etnicznej Karenów z Kayanami (podgrupą Karen), którego kobiety noszą mosiężne obręcze na szyjach 🙂

O szczegółach jednodniowego trekkingu w Parku Narodowym Doi Inthanon możecie przeczytać w tym linku. W ofercie mam też trekking dwudniowy w tym samym parku, oraz trzydniowy.

DOLINA MAE TAENG

Alternatywą dla trekków w górach jest  Dolina Mae Taeng, czyli jedno z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc jakie należy zobaczyć będąc w Chiang Mai. Położona jest na północ od miasta i od lat przyciąga wielbicieli trekkingu, raftingu czy miłośników słoni, które można zobaczyć w swoim naturalnym środowisku. To właśnie tu znajduje się słynny Elephant Nature Park, który jako pierwszy w Tajlandii został założony po to by zapewnić ochronę i opiekę tym wspaniałym zwierzętom.

W dolinie Mae Taeng mam do zaoferowania trekkingi w małych grupach tj. do 10-12 osób. Tu opcji jest jednak wiele, bowiem możecie wybrać:

  • trekking jednodniowy lub dwudniowy
  • trekking ze spływem tratwą
  • trekking ze spływem i wizytą w sanktuarium dla słoni (1 lub 2 dni)

O szczegółach jednodniowego trekkingu w dolinie Mae Taeng możecie przeczytać w tym linku.

2. Spływ górską rzeką

W górach, gdzie położone jest Chiang Mai, nie może zabraknąć górskich rzek. Rzeka Mae Teng, przepływająca przez przeuroczą dolinę o tej samej nazwie, pokrytą lasem deszczowym, ma do zaoferowania odcinki 3 i 4 klasy, na której poradzą sobie początkujący, a doświadczeni nudzić się nie będą.

Szczegóły spływu znajdziecie w tym linku.

3. Sanktuarium dla słoni

Sanktuarium dla słoni to rodzaj schroniska, gdzie swój dom znajdują te inteligentne ssaki. Nie ma nic wspólnego z przejażdżkami czy pokazami cyrkowymi, gdzie słonie są źle traktowane i siłą uczone posłuszeństwa. W Sanktuarium zwierzęta żyją w swoim naturalnym środowisku, a datki zostawiane przez turystów, służą jak najlepszemu rozwojowi miejsca i zapewniają pokarm dla jego mieszkańców.

O szczegółach wizyty w sanktuarium możecie przeczytać tu.

4. Warsztaty kulinarne

Chyba każdy, kto miał okazję zasmakować tajskiej kuchni, był nią oczarowany. A jeśli nie każdy to przynajmniej większść, bo kombinacja  słodkiego, ostrego, kwaśnego i słonego działa na wielu i nie sposób obok tych smaków przejść obojętnie. Imbir, galangal, kurkuma, liście lemonki kaffir, kolędra, chili, trawa cytrynowa czy mleczko kokosowe, powodują eksplozję smaków, jakich nie spotyka się na co dzień. Dlatego szkoły gotowania i warsztaty kulinarne cieszą się taką popularnością wśród gości w Tajlandii do udziału, w których gorąco namawiam i zapraszam.

O szczegółach warsztatów przeczytacie tu.

5. Inne atrakcje

Poza wspomnianymi atrakcjami mam w ofercie wiele innych wycieczek jak np. do Białej Świątyni w Chiang Rai, Złotego Trójkąta, Chiang Dao i wielu innych miejsc. Tym, którzy się do mnie zwrócą, doradze jak zagospodarować czas tu na miejscu, co warto, a czego nie warto zobaczyć oraz co i gdzie warto spróbować.

Dzięki bezpośredniej współpracy z tajskimi operatorami, mogę przygotować program najbardziej atrakcyjnych i ciekawych wycieczek, skalkulowanych na każdą kieszeń. Co ważne, od zorganizowanych wypraw nie pobieram dodatkowych opłat. Zgodnie z przyjętą w Tajlandii praktyką, wszystkie prowizje rozliczane są z operatorami. Dzięki temu cena w Chili Tours (czyli u mnie) i operatora jest taka sama.

Jeśli macie pytania, to zapraszam do kontaktu na Facebooku lub przez formularz kontaktowy.

Pozdrawiam serdecznie,

JacekCNX

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: